Liten ballpresse komprimerer kuttavfall fra filtermasker

6 JANUAR 2021

Firmaet MB Filter i Polen, produsent av åndedrettsvern, var ute etter en maskin for komprimering av produksjonsavfall. De er produsent av høykvalitets filtermasker basert på egne teknologiske løsninger og MB Filter Products AB Sverige sine erfaringer. Deres daglige utfordring var kuttavfall fra maskene som tok for mye plass.

getimage

Ballpresse erstatter industrielle støvsugere

Firmaet MB Filter i Polen har mye restavfall fra utkutt og produksjon av filtermasker. Slike masker gir beskyttelse i støv og Pollenrike miljøer.

Da Bramidan sin salgskonsulent besøkte selskapet, viste det seg at det kuttede avfallet fra maskeproduksjonen samles i poser som er vanskelige å lagre og enda vanskeligere å stable. Kunden forklarte hvordan de prøvde å redusere volumet på avfallet. De brukte ganske enkelt en industriell støvsuger for å fjerne det meste av luften. En slik løsning var tungvint, ineffektiv og samtidig veldig tidkrevende.

Ballpresse B4 lager små, håndterbare baller

Bramidan sin salgskonsulent foreslo B4 pressen, som var i stand til å håndtere oppgaven, selv med slike uvanlige materialer som kutt avfall fra støvmasker. Denne maskinen har høy trykkraft og produserer små baller som er enkle å håndtere og oppbevare. Selve pressen tar lite plass. Siden de ferdige ballene er lette og kompakte, trenger ikke en ansatt å bruke gaffeltruck for å flytte dem bort fra plastpressen. Ballene er også enkle å stable på lagret, hvor de bevares til de blir hentet av avfallsselskapet.

Kuttrester fra filtermasker komprimeres til praktiske baller

Etter å ha installert maskinen hos kunden ble det laget to baller med optimalvekt: 33,65 kg (løst materiale) 36,65 kg (rillet materiale). Det passer med to fylte avfallsposer, da hver pose har 15 kg.

Kunden ble rådet til å legge et stykke papp i bunnen når de fylte opp maskinen og en oppå like før den siste komprimeringen av ballen. På denne måten er de ferdige ballene kompakte og veldig enkle å transportere.

Les mer om B4 ballpresse her.

1. Avfall lagres i sekker

Kuttrestene fra produksjonen lagres i sekker

2. Avfall med uvanlig form

Kuttavfallet fra maskeproduksjonen har en smal og lang form.

3. Fyller ballpressen med avfall

Plastik avfallet blir fylt inn i kameret på ballpressen.

4. Ballpresse kammeret fylt

B4 ballpressen får fylt opp kammeret og er klar for komprimering.

5. Avfallet komprimert

Kuttavfallet har blitt komprimert og ballen er klar for automatisk utballing.

6. Ferdig avfallsball

Den lille plastikkballen kan enkelt blir flyttet og lagret til den skal bli hentet.

Vil du vite mer om våre avfallspresser? Ring eller skriv til oss.

Finn en kontaktperson i ditt område

Ring direkte eller fyll ut kontaktskjemaet under

Stian Arriagada Ølnes - 481 16 600
Robert Nilsen - 481 16 600
Frank Bjerkan - 481 16 600
Frode Andersen - 481 16 600
Salgsdistrikt Bramidan & Presto Norge
Bramidan & Presto Daglig Leder Frode Andersen

Frode Andersen

Har du et spørsmål, eller trenger du hjelp til å finne riktig produkt til din virksomhet? Jeg hjelper deg mer enn gjerne, ta kontakt i dag!